W ramach 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas liceum z rozszerzoną historią udali się z wizytą do pobliskiego Cieszyna. W Muzeum Śląska Cieszyńskiego oraz na ulicach Cieszyna mieliśmy okazję zwiedzić wystawę dotyczącą powstania w 1918 roku, pierwszego na ziemiach polskich, lokalnego ośrodka władzy - Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego.

Wraz z cieszyńskim przewodnikiem, Panią Władysławą Magierą, zwiedziliśmy najważniejsze zabytki Cieszyna, m.in. Rotundę Św.Mikołaja, a także pomnik legionistów Józefa Piłsudskiego, pochodzących ze Śląska Cieszyńskiego, których blisko 500 walczyło o niepodległość Polski. Opiekunami grupy byli:p. Alicja Kaczorowska,p. Michał Guzowski i p.Paweł Czarnuch.

  

  

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com