W naszej szkole również nie zabrakło podniosłego nastroju związanego z obchodami 100-lecia Niepodległości. Pierwszą odsłoną obchodów było przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu w piątek, 9 listopada o godzinie 11:11.

W ramach uczczenia święta nasi uczniowie wzięli też czynny udział w miejskich obchodach: oddali honory pod pomnikiem w Bziu, modlili się za Ojczyznę w kościele na osiedlu A. Bożka, maszerowali w Marszu Niepodległości oraz śpiewali pieśni patriotyczne wspólnie z mieszkańcami Jastrzębia pod Kinem Centrum.

W środę 14 listopada na scenie muzycznej naszej sali gimnastycznej, podczas Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zaprezentowali się soliści, zespoły, a nawet chór złożony z uczniów klasy 3a gimnazjum. Utwory wykonywane przez uczniów miały nawiązywać do różnych okresów zmagań naszego Narodu w walce o niepodległość.

Imprezę uświetniły również konkursy. Zadaniem klas było przygotowanie przebrania postaci - bohatera związanego z polską niepodległością. Na wyróżnienie zasłużyli: I - 2B LO za postać E.Plater, II - 1E LO za R.Traugutta, III - 1D LO za J.Skrzyneckiego.

Klasy przygotowały również plakaty, wśród których nagrodzono: I - 3C LO za J.Piłsudskiego, II -1E LO za R.Traugutta, III - 3c G za J.Poniatowskiego.

Odbył się również konkurs wiedzy „Jeden z dziesięciu”, którego pytania dotyczyły zagadnień związanych z drogami Polski do niepodległości. Zakres materiału obejmował okres od powstania kościuszkowskiego do walk o granice II RP. Po emocjonującej rywalizacji zwyciężyła Wiktoria Skupień z IB, II miejsce przypadło Filipowi Szczepanik z IIIA, natomiast III pozycję zajął Kordian Kacprzak z III C. Gratulujemy!!!

Na zakończenie uczniowie „Wyspiana" punktualnie w południe wypuścili 100 biało-czerwonych balonów.

Zobacz galerię

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com