11 grudnia w ZS nr 3 miało miejsce rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii, który odbył się 23 listopada, w miesiącu poświęconym naszemu Patronowi. Choć tekst dyktanda nie wydawał się trudny, to sprawił uczestnikom nieco kłopotów. Nikt nie napisał bezbłędnie i, niestety, nie wyłoniono Mistrza Ortografii. II miejsce zajęła Elwira Madej, uczennica SP nr 18, natomiast III miejsca ex aequo zajęły Dominika Kucharska  z SP nr 5  i Natalia Ulbrych- uczennica kl.III b naszego gimnazjum. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureaci atrakcyjne nagrody  rzeczowe. Spotkanie umiliły występy artystyczne uczniów kl. III G nr4: Darii Łubowskiej, Wiktorii Gauden, Kingi Tułacz, Joela Nowaka, Joanny  Radwańskiej i Wiktorii Gardockiej.

Gratulujemy uczestnikom i do zobaczenia za rok!