Konkurs recytatorski z  udziałem uczennic naszej szkoły!
Piękny występ Agatki, Lilianny i Wiktorii!
Współczesna Poezja Hiszpańska  - od wojny domowej po Trzecie Tysiąclecie.
Dnia 16 stycznia 2019 r. w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej odbył się konkurs recytatorski, którego celem była popularyzacja współczesnej literatury hiszpańskiej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowanie uczniów poezją. Konkurs przeznaczony był zarówno dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych,  jednak ze względu na wysoki stopień trudności uczestnikami konkursu byli głównie uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy przybyli z Bytomia, Mysłowic, Gliwic oraz Katowic, w sumie około 30 uczestników wraz z nauczycielami języka hiszpańskiego.

W skład jury wchodzili dr hab. Angel Luis Lujan Atienza z Uniwersytetu Castilla La Mancha w Cuenca oraz dr hab. Abderrahmane Belaaichi z Uniwersytetu w Algierze. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić w języku hiszpańskim krótki zarys sylwetki poety oraz zaprezentować przygotowany utwór, minimum 15 wersów!
Agatka Piotrkowska brawurowo zaprezentowała utwór J.A. Goytisolo pod tytułem Nada mas, Lilianna Nierobiś przepięknie zinterpretowała utwór R. Alberti La Paloma.  Wiktoria Bandyszewska, uczennica klasy pierwszej liceum, po zaledwie czterech miesiącach nauki języka hiszpańskiego, opanowując stres i presję ciążącą nad pierwszą osobą występującą przed publicznością, zaprezentowała trudny utwór argentyńskiego poety Roberto Juarroza.
Gratulujemy i życzymy zachwytu poezją i językiem hiszpańskim!
Opiekunem młodzieży była Pani Joanna Stachoń, nauczyciel języka hiszpańskiego