Nasza szkoła zaprasza 7-8 lutego dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół naszego miasta na prelekcje służb związanych z bezpieczeństwem (Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, WOPR, GOPR, Służba Więzienna). Spotkanie to ma na celu przekazanie podopiecznym jakie mogą pojawić się zagrożenia podczas zabaw na śniegu i lodzie. Ponadto w związku z Dniem Bezpiecznego Internetu pragniemy również zwrócić uwagę uczniom na właściwe i bezpieczne korzystanie z sieci oraz poruszyć problem cyberprzemocy.

Akcja ta została objęta patronatem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Co zrobić, aby wypoczynek był przyjemny, a zarazem bezpieczny oraz jak uniknąć zimowych zagrożeń można przeczytać w poradnikach RCB:Bezpieczny wypoczynek zimąBezpieczeństwo na lodzieJak przygotować się do zimy oraz Podróż zimą samochodem.