Uczniowie klasy II B, Sandra Kruk, Mateusz Chorążewicz, Klaudiusz Kot, wzięli udział w dwudniowych warsztatach w ramach ogólnopolskiego konkursu "Policjanci w służbie historii".  Wykłady odbyły się w katowickim Instytucie Pamięci Narodowej oraz Komendzie Wojewódzkiej Policji. Interesujące warsztaty filmowe poprowadzili autorzy Filmowej Encyklopedii Powstań Śląskich - Kamil Niesłony i Maciej Marmola.
W Komendzie Wojewódzkiej Policji uczniowie mogli zapoznać się z celami konkursu, problematyką badań historycznych, a także poznać wiele ciekawostek związanych z funkcjonowaniem policji w latach 1919-1939. Podsumowaniem warsztatów było zwiedzanie Izby Pamięci, poświęconej martyrologii polskich policjantów w czasie II wojny światowej.
Nasi uczniowie po raz drugi uczestniczą w tym ciekawym projekcie. W zeszłym roku opracowali postać jastrzębskiego policjanta, Teofila Szczęsnego, zamordowanego przez Sowietów w 1940 roku. Aktualnie pracują nad biografią Jana Abrachamczyka, ostatniego komendanta jastrzębskiego posterunku przed wybuchem II wojny światowej, więźnia Ostaszkowa, zastrzelonego przez Rosjan w Kalininie (ob.Twer).
Życzymy owocnej pracy i powodzenia w konkursie oraz zapraszamy do galerii.
 

Projekty

Projekt unijny

ue

_____________________

Program Operacyjny

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com