Uczniowie klasy II B, Sandra Kruk, Mateusz Chorążewicz, Klaudiusz Kot, wzięli udział w dwudniowych warsztatach w ramach ogólnopolskiego konkursu "Policjanci w służbie historii".  Wykłady odbyły się w katowickim Instytucie Pamięci Narodowej oraz Komendzie Wojewódzkiej Policji. Interesujące warsztaty filmowe poprowadzili autorzy Filmowej Encyklopedii Powstań Śląskich - Kamil Niesłony i Maciej Marmola.
W Komendzie Wojewódzkiej Policji uczniowie mogli zapoznać się z celami konkursu, problematyką badań historycznych, a także poznać wiele ciekawostek związanych z funkcjonowaniem policji w latach 1919-1939. Podsumowaniem warsztatów było zwiedzanie Izby Pamięci, poświęconej martyrologii polskich policjantów w czasie II wojny światowej.
Nasi uczniowie po raz drugi uczestniczą w tym ciekawym projekcie. W zeszłym roku opracowali postać jastrzębskiego policjanta, Teofila Szczęsnego, zamordowanego przez Sowietów w 1940 roku. Aktualnie pracują nad biografią Jana Abrachamczyka, ostatniego komendanta jastrzębskiego posterunku przed wybuchem II wojny światowej, więźnia Ostaszkowa, zastrzelonego przez Rosjan w Kalininie (ob.Twer).
Życzymy owocnej pracy i powodzenia w konkursie oraz zapraszamy do galerii.