Numer polisy NNW - EDU-N002995    2017/2018

www.ubezpieczeniwszkole.pl                  Zobacz

Aktualności

Klasy pierwsze liceum o profilu policyjnym miały okazję odwiedzić Komendę Miejską Policji w naszym mieście! Gdy weszliśmy serdecznie przywitał nas I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu-Zdroju podinsp. Dariusz Zajda. Następnie podkom. Aneta Zachariasz, specjalista wydziału prewencji, opowiedziała nam o strukturze organizacyjnej jednostki oraz procedurze rekrutacji do Policji.

26 kwietnia 2018 roku odbył się finał Klasówki powstańczej. W finale naszą szkołę reprezentowała uczennica gimnazjum, Aleksandra Gibes. Ola otrzymała tytuł finalistki wymagającego konkursu. Uczennica klasy III b była jedną z nielicznych gimnazjalistek w gronie 50 finalistów z całej Polski. Oprócz emocji konkursowych, Ola miała okazję zwiedzić monumentalny budynek Sejmu Śląskiego, w którym na każdym kroku można odczuć atmosferę okresu międzywojennego. Jedną z atrakcji jest m.in. winda perpetum mobile, do której należy w odpowiednim momencie wskoczyć i wyskoczyć utrzymując równowagę.

Adrianna Zimończyk, Mateusz Chorążewicz oraz Klaudiusz Kot, uczniowie klasy policyjnej, przeprowadzili ciekawe lekcje w Szkole Podstawowej nr 4. Niecodzienne zajęcia odbyły się w ramach projektu pt. "Policjanci w służbie historii".Uczniowie w interesujący sposób przekazali młodszym kolegom informacje na temat Teofila Szczęsnego, przedwojennego komendanta jastrzębskiej policji, zamordowanego przez Rosjan w Kalininie, wiosną 1940 roku.

Zespół Szkół Nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza do udziału w  III  Konkursie Historycznym Wiedzy o Mieście i Regionie dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Pani Anny Hetman.

Załączniki:
Pobierz plik (REGULAMIN-KONKURS MIEJSKI18r. nowy.pdf)Regulamin konkursu[Regulamin konkursu]489 kB