Numer polisy NNW - EDU-N002995    2017/2018

www.ubezpieczeniwszkole.pl                  Zobacz

Aktualności

DBI 2018 w naszej szkole obchodziliśmy w minionym tygodniu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Z nauczycielami Informatyki rozmawialiśmy o tym, że szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

14 lutego na terenie naszej szkoły odbyły się miejskie walentynki. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem – „Tu bije moje serce”. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, spróbować swoich sił na fantomach. Poznali specyfikę pracy służb mundurowych, straży pożarnej, którzy na co dzień niosą pomoc drugiemu człowiekowi.  Bardzo ciekawym akcentem był pokaz musztry policyjnej w wykonaniu uczennic naszej szkoły.

Zobaczcie najważniejsze wydarzenia w I semestrze roku szkolnego 2017/2018

Z okazji ferii zimowych, życzymy Wam, drodzy Uczniowie bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak prosimy, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu.

W dniu dzisiejszym klasa 1 B ZS nr 3 brała udział w VII obchodach rocznicowych WSB w Dąbrowie Górniczej. Po wykładzie z zakresu wizerunku służby w Policji, wykładzie i pokazie FIGHT & TACTICS, pokazie taktyki i interwencji policyjnej oraz pokazie psów ratowniczych przyszedł czas na warsztaty z zakresu taktyki i techniki kryminalistycznej.