Zgodnie z niepisaną acz kultywowaną w naszej szkole tradycją wizytowania grodu Kraka (i Wyspiańskiego, oczywiście) co najmniej dwa razy w roku, 30 października klasy IIC i IID LO wraz z kilkorgiem fanów Talei z IIIa gimnazjum postanowiły spełnić ten miły obowiązek i rozkoszować się jesiennym nastrojem Krakowa.

Rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Narodowym w Sukiennicach, gdzie znajduje się Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku. IIC miała chyba więcej szczęścia do pani przewodnik, bo lekcja muzealna nie dość, że przekroczyła planowany czas o pół godziny, to została oceniona przez grupę jako świetna.

Mimo iż kilka osób zwiedzało muzeum już wcześniej, tym razem podziwiało zbiory bardziej świadomie i wnikliwie. Tego typu lekcja muzealna określana jest jako „ko-lekcja z klasą” i ma charakter aktywny. Polega na wymianie spostrzeżeń, rozbudzaniu wyobraźni i zaangażowaniu zwiedzających. Choć na powitanie wszyscy otrzymali karty pracy (uff… znowu?), okazało się, że nie taki diabeł straszny
i szybko zapełniały się one odpowiedziami. Praktyka czyni mistrza. Poloniści mają powody do zadowolenia.

Głównym punktem wyjazdu była wizyta w teatrze, tym razem w Bagateli. Spektakl „Boening, boeing. Odlotowe narzeczone” to zabawna komedia wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień i nagrodzona prestiżową Tony Award. W przekładzie i adaptacji Bartosza Wierzbipięty (twórcy polskiej wersji „Shreka”) wywoływała na widowni salwy śmiechu.

Lubimy Kraków także jesienią!