14 listopada klasa IIa pod opieką pani Marzeny Sieradzan i pani Olgi Bezuch wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę. Jej celem były muzeum i teatr w Bielsku-Białej.

Muzeum ma swoją siedzibę w Zamku Książąt Sułkowskich. Można w nim zobaczyć między innymi pokój myśliwski, zbrojownię, piękny rokokowy salon muzyczny, galerię malarstwa obrazującą dzieje sztuki od XIV do XX wieku i ekspozycję poświęconą dziejom miasta i zamku. Niestety, mimo wielu ciekawych eksponatów dla niektórych zwiedzających największą atrakcją było wolne krzesło pani pilnującej ekspozycji, na którym przysiadali ochoczo i na wyścigi. Cóż, ciekawości poznawczej nie można im zarzucić, ale miejmy nadzieję, że oswoili się już z taką formą poznawania historii i sztuki.

Wieczorem w pięknym Teatrze Polskim podziwialiśmy niemal cały zespół aktorski
w „Balladynie” Juliusza Słowackiego, której premiera odbyła się zaledwie trzy dni wcześniej. Rolę główną reżyser Natalia Babińska powierzyła Annie Guzik znanej wielu widzom z seriali telewizyjnych. Było to niezwykłe baśniowe widowisko z elementami współczesnymi. Podobała się gra Goplany, wesołych Skierki i Chochlika, wzruszała postać Matki, przerażała bezwzględność Balladyny. Aktorzy pojawiali się nagle wśród widowni, mówili swoje kwestie na przykład z balkonu, co dodatkowo urozmaicało budowaną w dużej mierze światłem
i dźwiękiem inscenizację.

Wycieczkę zakończyliśmy nocą; chociaż zmęczeni, to w wyśmienitych humorach.