20 listopada w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenie odznaczeń państwowych dla nauczycieli i zasłużonych pracowników oświaty naszego regionu.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dekoracji wyróżnionych dokonali wicewojewoda śląski Andrzej Pilot i wicekurator oświaty Dariusz Wilczak. Wśród uhonorowanych byli nauczyciele naszej szkoły.

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę została odznaczona pani Beata Majewska. Medale Srebrne otrzymały: pani dyrektor Wioletta Brzykcy, pani wicedyrektor Ewa Mentel, pani Monika Czulak i pani Olga Bezuch.

Pan wojewoda podkreślił rolę nauczycieli w kształtowaniu młodego pokolenia, przywołując słowa Jana Pawła II: „Nie ma większego bogactwa w narodzie nad światłych obywateli”. Młodzież VIII Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Katowicach w pięknych słowach, których motto brzmiało: „Być człowiekiem i być dla człowieka", wyraziła wdzięczność uczniów wobec tych, którzy z pasją i poświęceniem odkrywają w nich to, co najlepsze i najbardziej wartościowe.

Gratulacje dla odznaczonych pedagogów!