Numer polisy NNW - EDU-N002555    2016/2017

24 marca nasze uczennice Liceum pod opieką Aleksandra Staszczyka brały udział w I PRZEGLADZIE MUSZTRY KLAS MUNDUROWYCH zorganizowanym przez WOJSKOWĄ KOMENDĘ UZUPEŁNIEŃ W RYBNIKU. Od godz. 9:00 zespoły szkół ponadgimnazjalnych z Rybnika Raciborza, Bielska, Rydłutów, Pawłowic i Gogołowej reprezentowały wybrane elementy musztry indywidualnej wynikajace z Regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP w postaci: wykonania zbiórki w szeregu, występowania z szyku, oddawanu honoru w marszu, odstepowania od wskazanego ucznia, łączenie do prawo skrzydlowego czy przeformowania szyku w kolumnę dwojkowa.

Następnie każdą z drużyn prezentowała w programie dowolnym piosenkę marszową wg własnego scenariusza. Nasze uczennice były najlepsze i zajęły 1 miejsce !

Serdecznie gratulujemy!