Numer polisy NNW - EDU-N002995    2017/2018

www.ubezpieczeniwszkole.pl                  Zobacz

W dniu 5 kwietnia reprezentacja naszego liceum w składzie: Marta Wiśniewska (kl. 2C), Anna Żak (kl. 3D) oraz Mateusz Adamczyk (3D) wzięła udział w pierwszej edycji Uniwersjady Polonistycznej zorganizowanej przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Zmagania uczestników dotyczyły szeroko pojętej wiedzy o języku polskim oraz wymagały dobrej znajomości dzieł malarstwa i literatury światowej. Podczas wielu różnorodnych zadań (m.in. quizów, kalamburów, dyktanda) uczniowie naszej szkoły udowodnili, że są prawdziwymi miłośnikami ojczystej mowy oraz koneserami dzieł sztuki.

Współpraca oraz opanowanie, które wyróżniły nasz zespół, przyniosły świetny efekt - w pierwszej połowie zawodów reprezentacja III LO zajmowała wysoką lokatę – tuż za podium, lecz w ostatecznej klasyfikacji uplasowała się w połowie stawki – na 12 drużyn z całego województwa śląskiego zajęła wysokie piąte miejsce. Serdecznie gratulujemy uczestnikom wiedzy, umiejętności, a zwłaszcza zaangażowania w polonistyczne zmagania najlepszych!