Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW - EDU-N002995    2017/2018

www.ubezpieczeniwszkole.pl                  Zobacz

Librus Synergia

      19 kwietnia 2017r. miała miejsce uroczystość związana z obchodami „kwietnia jako miesiąca pamięci o męczeństwie narodu polskiego”( właśnie w tym miesiącu została ujawniona w 1943r. zbrodnia katyńska) - otwarcie wystawy prac uczniów ZS 3 : „Syberia w moich oczach”. Prace plastyczne przygotowane przez uczennice wzięły udział w miejskim konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Handlowych. Trzy „nasze” prace zasłużyły tam na wyróżnienie: Aleksandra Kozioł z 3c zajęła I miejsce ,Anna Wdowiak z 2d III, a Laura Bandurska wyróżnienie.

Inspiracją dla młodych artystek była książka “Kwiaty polskie na wygnaniu” Wiesława Adamczyka . Zbiór wywiadów przeprowadzonych z ludźmi, którzy w dzieciństwie przeżyli deportację w głąb Związku Radzieckiego. Prowadzili oni zeszyty, pamiętniki z rysunkami i wpisami innych tułaczych polskich dzieci, rozproszonych od Iranu po Meksyk. Przez lata przypominały o ukochanym kraju dzieciństwa, pozwalając zachować polską tożsamość. Książka wzbogacona ilustracjami z owych pamiętników daje poruszające świadectwo ludzkiej solidarności i przyjaźni nawet w nieludzkich warunkach na nieludzkiej ziemi. Obrazu dopełniają historie samego kolekcjonera owych pamiętników, Wiesława Adamczyka, oraz jego siostry pióra Ewy Ledóchowicz. To swoisty hołd wszystkim, którzy podobnie jak Adamczyk utracili dziecięcą niewinność, zmagając się z rozpaczą, tęsknotą, bólem i niejednokrotnie śmiercią najbliższych.
Gośćmi honorowymi wernisażu byli członkowie Związku Sybiraków : Wiesława Kwiatkowska, Jerzy Ignatowski oraz Antoni Tokarz , wraz z małżonką.
Podczas imprezy wystąpił również duet wokalny Donaty Krzempek i Julii Janety , które przy akompaniamencie p. Moniki Czulak wykonały utwór „Pójdę spać, zapomnę Cię”, oraz Daria Seremet i Konrad Szymaniec, w wykonaniu których usłyszeliśmy fragmenty książki „Kwiaty polskie…” .
Wystawę można jeszcze do końca kwietnia podziwiać na korytarzy, przed sekretariatem szkoły.

 

 

 

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -15:30
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com