Numer polisy NNW - EDU-N002555    2016/2017

28 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów, którzy po raz ostatni uczestniczyli w akademii zakończenia roku szkolnego w III Liceum Ogólnokształcącym. Apel rozpoczął się o godz. 8:00 rano od przekazania sztandaru oraz dowództwa plutonu reprezentacyjnego szkoły. Następnie głos zabrali kolejno pani dyrektor Wioletta Brzykcy, przedstawiciel wychowawców – pani Joanna Bugaj (której wzruszająca przemowa korespondowała z deszczową aurą za oknami, toteż ostatecznie wszyscy utopiliśmy się w potoku łez) oraz przedstawiciel uczniów – Konrad Szymaniec, który, okraszając ciepłe słowa pożegnania kilkoma osobistymi (i jakże zabawnymi) anegdotkami ze szkolnego życia, rozbawił zgromadzonych słuchaczy do łez.

Oficjalną część akademii zamknęła ceremonia wręczenia świadectw oraz nagród dla uczniów wyróżniających się na tle artystycznym i sportowym, a także podziękowań dla ich rodziców. W części artystycznej klasy drugie liceum zaprezentowały (zbyt) krótki wiersz-pożegnanie z perspektywy ucznia zrozpaczonego wizją opuszczenia szkoły oraz skecz przypominający o zbliżającym się egzaminie maturalnym. Całość uświetnił występ naszej szkolnej gwiazdy estrady – Oliwii Szerszeń. Mamy nadzieję, że porcelanowe słoniki, wręczone maturzystom w formie upominków, spełnią swoje zadanie i przyniosą im szczęście zarówno podczas egzaminu dojrzałości, jak i w całym dorosłym życiu. Drodzy absolwenci III LO – trzymamy za Was kciuki!

Zobaczcie zdjęcia