Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW - EDU-N002995    2017/2018

www.ubezpieczeniwszkole.pl                  Zobacz

Librus Synergia

           Dzięki uprzejmości Pana Karola Januszewskiego, ojca uczennicy klasy policyjnej Sary Januszewskiej, gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstruktorów historycznych z Rud Raciborskich, Czech i Białorusi. W czasie spotkania mieliśmy okazję zobaczyć oryginalne uzbrojenie żołnierzy armii niemieckiej, radzieckiej oraz polskiej okresu II wojny światowej, a także wysłuchać wielu ciekawostek związanych z interesującym nas okresem. Mundury, karabiny, bagnety, hełmy, w pełni wyposażone wojskowe plecaki, sprzęt medyczny, włącznie ze stomatologicznym, a nawet skarby kobiecej torebki wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży. Zagadka po dzień dzisiejszy pozostała zawartość manierki oficera Armii Czerwonej, którą raz po raz opróżniał. Może uda się ją rozwiązać w trakcie kolejnego spotkania w szkole.

 

          Warto zaznaczyć, że grupa uczestniczy w wielu inscenizacjach historycznych, jak na przykład rekonstrukcja bitwy wyrskiej z okresu kampanii wrześniowej, która odbyła się w 20 maja 2017 roku w Gostyniu pod Mikołowem. Jak podkreśla Pan Karol, działalność Grupy nie ma na celu propagowania jakichkolwiek ideologii totalitarnych, faszystowskich, komunistycznych oraz nie wyraża żadnych poglądów politycznych sprzecznych z artykułami Kodeksu Karnego i Konstytucji Rzeczypospoliej Polskiej. Serdecznie dziękujemy za wizytę i poświęcony czas dla młodzieży.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że terminarz imprez z udziałem rekonstruktorów można śledzić na stronie www.dobroni.pl.

Zobaczcie zdjęcia.

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -15:30
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com