Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW – PWN15769969     2015/2016

Numer polisy NNW - EDU-N002555    2016/2017

                                                  Zobacz

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"

           Dzięki uprzejmości Pana Karola Januszewskiego, ojca uczennicy klasy policyjnej Sary Januszewskiej, gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstruktorów historycznych z Rud Raciborskich, Czech i Białorusi. W czasie spotkania mieliśmy okazję zobaczyć oryginalne uzbrojenie żołnierzy armii niemieckiej, radzieckiej oraz polskiej okresu II wojny światowej, a także wysłuchać wielu ciekawostek związanych z interesującym nas okresem. Mundury, karabiny, bagnety, hełmy, w pełni wyposażone wojskowe plecaki, sprzęt medyczny, włącznie ze stomatologicznym, a nawet skarby kobiecej torebki wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży. Zagadka po dzień dzisiejszy pozostała zawartość manierki oficera Armii Czerwonej, którą raz po raz opróżniał. Może uda się ją rozwiązać w trakcie kolejnego spotkania w szkole.

 

          Warto zaznaczyć, że grupa uczestniczy w wielu inscenizacjach historycznych, jak na przykład rekonstrukcja bitwy wyrskiej z okresu kampanii wrześniowej, która odbyła się w 20 maja 2017 roku w Gostyniu pod Mikołowem. Jak podkreśla Pan Karol, działalność Grupy nie ma na celu propagowania jakichkolwiek ideologii totalitarnych, faszystowskich, komunistycznych oraz nie wyraża żadnych poglądów politycznych sprzecznych z artykułami Kodeksu Karnego i Konstytucji Rzeczypospoliej Polskiej. Serdecznie dziękujemy za wizytę i poświęcony czas dla młodzieży.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że terminarz imprez z udziałem rekonstruktorów można śledzić na stronie www.dobroni.pl.

Zobaczcie zdjęcia.

Zobacz inne


Notice: Undefined variable: this in /home/jastrzebie/ftp/jastrzebie.pl/zs3/libraries/cms/application/cms.php on line 438

Certyfikaty

 

 

Plan lekcji

Tu znajdziesz plan lekcji swojej klasy, pozostałych klas  oraz plany lekcji wszystkich nauczycieli.

 

 Zobacz więcej ...

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -15:30
 
 

Zobacz więcej ...

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów.

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com