Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW – PWN15769969     2015/2016

Numer polisy NNW - EDU-N002555    2016/2017

                                                  Zobacz

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"

           Dzięki uprzejmości Pana Karola Januszewskiego, ojca uczennicy klasy policyjnej Sary Januszewskiej, gościliśmy w naszej szkole grupę rekonstruktorów historycznych z Rud Raciborskich, Czech i Białorusi. W czasie spotkania mieliśmy okazję zobaczyć oryginalne uzbrojenie żołnierzy armii niemieckiej, radzieckiej oraz polskiej okresu II wojny światowej, a także wysłuchać wielu ciekawostek związanych z interesującym nas okresem. Mundury, karabiny, bagnety, hełmy, w pełni wyposażone wojskowe plecaki, sprzęt medyczny, włącznie ze stomatologicznym, a nawet skarby kobiecej torebki wzbudziły duże zainteresowanie młodzieży. Zagadka po dzień dzisiejszy pozostała zawartość manierki oficera Armii Czerwonej, którą raz po raz opróżniał. Może uda się ją rozwiązać w trakcie kolejnego spotkania w szkole.

 

          Warto zaznaczyć, że grupa uczestniczy w wielu inscenizacjach historycznych, jak na przykład rekonstrukcja bitwy wyrskiej z okresu kampanii wrześniowej, która odbyła się w 20 maja 2017 roku w Gostyniu pod Mikołowem. Jak podkreśla Pan Karol, działalność Grupy nie ma na celu propagowania jakichkolwiek ideologii totalitarnych, faszystowskich, komunistycznych oraz nie wyraża żadnych poglądów politycznych sprzecznych z artykułami Kodeksu Karnego i Konstytucji Rzeczypospoliej Polskiej. Serdecznie dziękujemy za wizytę i poświęcony czas dla młodzieży.
Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że terminarz imprez z udziałem rekonstruktorów można śledzić na stronie www.dobroni.pl.

Zobaczcie zdjęcia.

Certyfikaty

 

 

Plan lekcji

Tu znajdziesz plan lekcji swojej klasy, pozostałych klas  oraz plany lekcji wszystkich nauczycieli.

 

 Zobacz więcej ...

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -15:30
 
 

Zobacz więcej ...

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze. Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów.

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com