27 września, pani Iwona Dębiec zabrała klasy 3 gimnazjum oraz 2 C LO na Uniwersytet Śląski w Katowicach. Uczniowie mogli się tam przyjrzeć Osobliwościom świata fizyki. W pierwszej auli zastanawiali się nad tym dlaczego styropian wydaje się być cieplejszy od ceramicznego kafla, odkrywali, które przedmioty, po dotknięciu, kradną nam najwięcej ciepła i patrzyli, jak Wackowi z 3 c płonie ręka. W auli numer 2, uczyli się wytwarzać prąd przy pomocy magnesów i podziwiali lewitującą kaczuszkę.

A w auli trzeciej, próbowali się przygotować do biwaku w miejscu odciętym od cywilizacji - czyli zobaczyli jak, wykorzystując prawa przyrody, można samemu wytworzyć prąd, ciepło i światło oraz poznali kilka sposobów zachowania ciepła na dłużej. Szkoda, że do wakacji tak daleko... Ale może uczniowie 3 a i 3 b, będą mogli wykorzystać tę wiedzę w przyszłym tygodniu, na obozie ratowniczym. Nocą w lesie bywa zimno, szczególnie jesienią...

 

 

Projekty

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N002995    2017/2018

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com