W piątek 27 października, w 99. rocznicę wydania przez Radę Regencyjną dekretu o utworzeniu administracji wojskowej, prawie 2800 żołnierzy i pracowników 16 wojewódzkich sztabów wojskowych oraz 86 wojskowych komend uzupełnień obchodziło po raz piąty swoje święto. Data nie jest przypadkowa. Dokładnie 27 października 1918 r. podpisano Tymczasową ustawę o powszechnym obowiązku służby wojskowej, która powoływała do życia okręgowe komendy uzupełnień (OKU) i powiatowe komendy uzupełnień (PKU), będące pierwszymi terenowymi organami władzy administracyjno-wojskowej w odrodzonej Polsce.

W związku z obchodami święta do Teatru Ziemi Rybnickiej przyjechała delegacja uczniów ZS3 z klasy 2B mundurowej: Wiktoria Kmieć, Marika Rojek, Julia Kurasik, Edyta Kuczaj, Aleksandra Surma , Mateusz Tomera, Denis Lach, Adrian Wiktorzak oraz 2A policyjnej: Agata Rzepka, Julia Jung, Kwiczala Sonia, Sybilla Piątkowska i Maciej Krzysztoporski, pod opieką p. Dyrektor Wioletty Brzykcy i p. Kseni Szymaniec. Nasi „mundurowi” w piątkowe popołudnie postanowili poświęcić swój czas kulturze. Wzięli udział w spektaklu teatralno- muzycznym p.t "Oddać wszystko, żeby wszystko mieć..." przygotowanym przez młodzież z Domu Kultury w Rybniku.

EDU-N002995    2017/2018