Numer polisy NNW - EDU-N002995    2017/2018

www.ubezpieczeniwszkole.pl                  Zobacz

8 listopada 2017 roku odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu- "Jego Imię Polska - Tadeuszowi Kościuszce w 200 rocznicę śmierci", a także pokaz uzbrojenia z okresu I i II wojny światowej, przygotowany przez Krzysztofa Banasia ze Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej.

Konkurs został podzielony na dwie kategorię - plastyczną i multimedialną.

Najlepszy plakat wykonała Paulina Wala z klasy II A.
II miejsce przypadło Katarzynie Matuszak z I D.
III miejsce zajęli Karolina Rostalska, Jakub Pytelewski, Bartosz Kudosz i Szymon Kania z klasy I C.

W kategorii multimedialnej I miejsce wywalczyły Małgorzata Nowak i Paulina Ampulska z klasy III A.
II miejsce zajęli Adam Pieprzycki, Michał Klamer oraz Michał Orzechowski również z klasy III A.
III miejsce dla Adriana Wawrynowicza i Krystiana Strupowskiego z klasy III C.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych, owocnych spotkań z muzą Klio.

Duże wrażenie wywarł pokaz uzbrojenia, przygotowany przez Krzysztofa Banasia ze Stowarzyszenia Szlachty Wielkopolskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć broń, którą Polacy walczyli o niepodległość, a także w okresie II wojny światowej.
Hełmy, pistolety, karabiny, mundury... Żywa lekcja historii udowadnia, że dzieje to nie tylko suche daty i fakty, ale również coś co możemy ubrać czy też dotknąć.
Konkurs i pokaz zorganizowany został przez Alicję Kaczorowską, Ksenię Szymaniec i Pawła Czarnucha.
Za sprawy techniczne odpowiedzialni byli uczniowie klasy II b - Mikołaj Rduch i Szymon Samborski.