15 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i pacyfikacji jastrzębskich kopalń w KWK Zofiówka (dawny Manifest Lipcowy). Nasz udział rozpoczęliśmy od spotkania z Panem Hieronimem Ochnio, uczestnikiem protestów z lat 1980 - 1981, a następnie wysłuchaliśmy okolicznościowych wystąpień pod tablicą upamiętniającą tragiczne wydarzenia sprzed 36 laty. Przypomnijmy, że 15 grudnia 1981 roku, odziały ZOMO krwawo stłumiły protesty górników sprzeciwiających się wprowadzeniu stanu wojennego.

Czterech górników z KWK Manifest Lipcowy zostało ciężko rannych (rany postrzałowe). Wysłuchaliśmy również fascynujących wspomnień Pana Mariana Molskiego, jednego z przywódców strajku, który oprowadził nas po kopalni, za co serdecznie dziękujemy.

    Młodzież uczestniczyła także w spotkaniu z Panem Marcinem Boratynem w Galerii Historii Miasta, gdzie wysłuchaliśmy historii na temat warunków życia w PRL i okoliczności protestów w Jastrzębiu-Zdroju. Mamy nadzieję, że rocznicowe obchody na długo pozostaną w naszej pamięci.
Chwała Bohaterom !!!

   

 

Projekty

Ubezpieczenie NNW Dzieci szkolnych

       

Numer polisy NNW

EDU-N003493    2018/2019

www.ubezpieczeniwszkole.pl

Zobacz

Certyfikaty

 

 

Galeria

Tu obejrzysz aktualne zdjęcia

 

 

Zobacz więcej

Biblioteka

GODZINY OTWARCIA:
Poniedziełek - Piątek
7:30 -16:00
 

Po szkole

Po szkole czekają na ciebie liczne koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze

Zobacz więcej ...

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com