III Liceum Ogólnokształcące w Jastrzębiu Zdroju jest jednym z uczestników projektu "PARTNERZY W NAUCE", który został opracowany przez Uniwersytet Śląski.

Głównym celem projektu jest kształtowanie u uczniów szkół ponadgimnazjalnych kompetencji kluczowych w uczeniu się matematyki, fizyki, biologii, przedsiębiorczości i informatyki.

Oferta projektu skierowana jest do 80-ciu szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na terenie województw: śląskiego, małopolskiego, opolskiego i łódzkiego, a działania projektowe obejmują następujące grupy odbiorców: uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół i przedstawiciele samorządu terytorialnego prowadzącego szkołę.

Łącznie w projekcie weźmie udział 3400 osób.

Działania przewidziane dla uczniów:

Nawiązanie kontaktu z Uniwersytetem Śląskim – poznasz studentów, wykładowców, zwiedzisz budynki – świat uczelni wyższej nie będzie Ci już obcy :-)Działanie w kołach zainteresowań – Szkolnych Sekcjach Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego – umożliwi rozwinięcie zainteresowań i przygotuje Cię do podjęcia świadomego wyboru kierunku studiów.W ramach dwudniowych szkoleń wyjazdowych „Warsztaty Aktywności Własnej" przy wsparciu profesjonalistów dokonasz analizy własnego potencjału i zaplanujesz ścieżkę edukacyjną i kariery.Nawiązanie kontaktów z młodzieżą z innych regionów kraju – wspólne wycieczki i obozy naukowe.Jeżeli jesteś wybitnie zdolny zostaniesz członkiem Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego – będziesz brał udział, wspólnie z wykładowcami i studentami, w specjalnych sesjach naukowych organizowanych w Uniwersytecie Śląskim.Udział w 3-dniowych wycieczkach i tygodniowym obozie naukowym poszerzy Twoje horyzonty, pozwoli poznać nauczycieli i kolegów od innej strony, stanie się inspiracją do twórczego działania.
Konkurs z nagrodami dla zespołów ponadregionalnych.Zostaniesz współtwórcą internetowego biuletynu – Twoje pierwsze publikacje naukowe.Jeżeli nie czujesz się mocny z matematyki, fizyki lub biologii, weźmiesz udział w bezpłatnych zajęciach wyrównujących, których wybór należy do Ciebie.

Opracowano na podstawie materiałów
przygotowanych przez autorów projektu "Partnerzy w nauce"