Program Europejski Socrates-Comenius.

Tytuł projektu: "Inside Landscape-Outside Landscape" w ramach programu współpraca i wymiana ze szkołami z Niemiec, Finlandii, Hiszpanii, Słowenii, Portugalii, Łotwy, Francji. Program polega na współpracy młodzieży z wyżej wymienionych państw w zakresie pogłębiania wiedzy nabytej w szkole, umiejętności jej wykorzystania w życiu codziennym,. Tematem nadrzędnym każdego spotkania będzie jeden z przedmiotów nauczanych w szkole, np: przedmioty ścisłe, język ojczysty, języki obce, sport, sztuka, przedmioty zawodowe itd.

Elementem towarzyszącym projektowi będzie zaprojektowanie wspólnego europejskiego ogrodu. Podczas spotkań młodzież będzie prezentować i przedstawiać swoje miasto, szkołę i swoją małą społeczność, aby móc poznać się lepiej, zauważyć podobieństwa i zaakceptować różnice.

We wrześniu rozpoczęliśmy w ramach Europejskiego programu Comenius ,,Uczenie się przez całe życie,, współpracę ze szkołami z pięciu państw : Niemiec, Finlandii, Słowenii, Francji i Hiszpanii.

Tytuł naszego projektu brzmi ,,Inside landscape – outsider landscape,, (wewnątrz krajobrazu – poza krajobrazem,, ). Krajobraz jest związany z tym co nas otacza, i chodzi tutaj zarówno o przyrodę jak i ludzi wokół nas. Dlatego celem projektu jest poznanie siebie oraz partnerów z innych państw. Projekt skierowany jest do klas trzecich gimnazjum oraz pierwszych i drugich liceum. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest p. Lucyna Duda, oraz współpracujący z nią nauczyciele języka angielskiego :p. Joanna Bugaj oraz p. Przemysław Zozworek.

Podczas spotkań będziemy porównywać systemy nauczania w krajach partnerów projektu. Dla każdej ze szkół priorytetem są inne przedmioty, dlatego na poszczególnych spotkaniach będziemy przygotowywać ankiety i ewaluacje przygotowane przez poszczególnych partnerów. W naszej szkole dużym uznaniem cieszy się projekt ,,Partnerzy w nauce,, skupiający młodzież zainteresowaną przedmiotami ścisłymi, dlatego też naszym priorytetem będą : matematyka, informatyka oraz nauki przyrodnicze. Aby jednak krajobraz nie pozostał tylko słowem w temacie projektu, zaplanowaliśmy założenie wspólnego europejskiego ogrodu. Ze względu jednak na różnorodność klimatów panujących w krajach partnerskich , nasze ogrody mogą mieć różną postać. Dla jednych może to być normalny ogródek zewnętrzny, dla innych zielony kącik w szkole, lub też wirtualny ogród na stronie internetowej.

Collège Otfried, Wissembourg, Francja

http://www.college-otfried.com

Gymnasium Lachendorf, Niemcy  

http://www.gymnasium-lachendorf.de

Vistan Koulu, Paimio, Finlandia

 http://www.paimio.fi/opetus

IES Enrique Diez-Canedo, Puebladela Calzada,Badajoz,Hiszpania http://iesediezcanedo.juntaextremadura.net

Osnovna šola Razkrižje,  Słowenia

 http://www.o-razkrizje.ms.edus.si/

Załączniki:
Pobierz plik (informacje-na-temat-projektu(1).pdf)informacje-na-temat-projektu(1).pdf[Informacje na temat projektu]608 kB
Pobierz plik (prezentacja-na-temat-projektu.pdf)prezentacja-na-temat-projektu.pdf[Prezentacja na temat projektu]2085 kB
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com